Akordeonové oddělení

Vyučující

nic

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

Palica Tomáš

vyučuje: hru na akordeon, hru na elektronické klávesové nástroje

e-mail: palica.t@zusbm.cz

Kučerová Ludmila

vyučuje: hru na akordeon, hru na klavír

e-mail: kucerova.l@zusbm.cz

O nás

Studijní zaměření: Hra na akordeon

Akordeon má mnoho rejstříků, pomocí kterých se může měnit jeho barva zvuku. Záleží jen na fantazii žáka, zda při hře zvolí rejstřík tremolový (nejužívanější – pro zvuk akordeonu typický), jasný klarinetový nebo důstojný varhanní rejstřík. Akordeon bývá často spojován s lidovou hudbou, ale i na své si jistě přijdou milovníci zahraniční hudby – španělská a argentinská tanga, italské tarantelly (tarantella – jižní italský tanec), anebo francouzské valčíky (tzv. vals musette) – se všemi těmito hudebními žánry jsou žáci během výuky akordeonu seznámeni a často jimi bývají okouzleni.

Nutné je zmínit i využití akordeonu v oblasti vážné hudby – tady si akordeonisté občas vypůjčují klavírní a varhanní repertoár, například skladby J. S. Bacha, G. F. Händla a jiných skladatelů zní s využitím varhanního rejstříku velice působivě a téměř autenticky. Během studia se také setkáváme s novými prvky hry jako je bellowshake nebo využití nástroje jako perkuse. Ve výuce akordeonu dáváme prostor i pro rozvíjení improvizační činnosti žáka. V akordeonovém oddělení studují žáci kromě individuální výuky také komorní hru.

Skip to content