Literárně-dramatický obor

Vyučující

nic

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

MgA. et BcA. Boturová Michele (vedoucí oboru)

Absolvovala obory audiovizuální tvorba a kulturní dramaturgie na Slezské univerzitě v Opavě. Je také absolventkou Divadelní fakulty Janáčkovy akademie múzických umění v Brně, Ateliér divadlo a výchova. Během výuky upřednostňuje autorskou divadelní tvorbu ve skupině žáků, kteří se divadlem učí vnímat a reflektovat nejen divadlo (ve všech jeho složkách), ale i okolní svět a sebe sama v něm.

vyučuje: literárně-dramatický obor         

e-mail: boturova.m@zusbm.cz

nic

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

Lukáš Moravec, DiS.

vyučuje: literárně-dramatický obor         

e-mail: moravec.l@zusbm.cz

O nás

Literárně-dramatický obor na ZUŠ Bohuslava Martinů v Havířově nabízí svým žákům kolektivní práci na krátkých divadelních inscenacích, hlasovou a pohybovou průpravu, práci na sólovém projevu (recitace, moderování pořadů, divadelní monology). Tvorba v LDO vede žáky k rozvoji sebevědomí a následně sebevědomého působení na jevišti. Žáci se učí základním hereckým řemeslným dovednostem a získávají zkušenosti z oblasti divadelní tvorby ve všech jejich složkách (herectví, dramaturgie, režie, hudební a výtvarná složka inscenace).

Žáci získávají zkušenosti také účasti na divadelních přehlídkách a festivalech. Osvojují si schopnost přirozeného a kultivovaného projevu, plynulé komunikace a argumentace a zdravého sebeprosazování. Učí se přirozeně vnímat prostor (jevištní prostor), partnera na jevišti, sebe sama. Práce v LDO vede k rozvoji celé psychosomatiky žáka a zaměřuje se na jeho individualitu i práci v kolektivu, schopnost reflexe a sebereflexe.

Žáci LDO se úspěšně účastní mnoha divadelních přehlídek a soutěží (např. soutěžní přehlídky dětského divadla Dětská scéna, soutěž MŠMT souborů LDO) a také televizních publicistických pořadů (Dobré ráno) a filmových konkurzů na filmy v produkci České televize (např. na film 4teens, Gympl).

Účast žáků LDO na divadelních festivalech a přehlídkách:

Setkání divadel a lidí v Ostravě (2009, 2010) Arénka v Ostravě (2009) Klub Atlantik, pedagogická konference na PdF Ostravské univerzity v Ostravě (2009) Na stejnú nitečku, mezinárodní festival profesionálních divadel malých forem v Uherském Hradišti (2008) Dětská scéna, krajské kolo v Ostravě a v Havířově (2008, 2009, 2010, 2011, 2012) Divadelní pouť bez bariér Divadla loutek Ostrava v Ostravě (2010) Kajdeš v Ostravě (2010) Na cestě…..dětstvím, přehlídka studentského divadla v Opavě (2010) Kajdeš nanovo v Ostravě (2011) Kopřivnická bedna v Kopřivnici (2011)  Dětská scéna, celostátní přehlídka (2012), Sítko DIFA JAMU (2019).

Vlastní přehlídky literárně-dramatického oboru:

Kodolé I., II., III. divadelní podvečer LDO v loutkovém sále KDPB v Havířově (2010, 2011, 2012) Báseň na trávě, odpoledne s poezií a prózou na trávě i v trávě zahrady ZUŠ Bohuslava Martinů (2012)

S žáky LDO jsme navštívili tato divadelní představení:

Sofiin svět, Divadlo loutek Ostrava, Divadelní představení mezinárodního festivalu profesionálního loutkového divadla Spectaculo interesse 2009 v Ostravě, Hrdý budžes KDPB v Havířově, Kytice KDPB v Havířově, Inspirativní divadelní představení storytellingu na festivalu Kajdeš 2009 v Ostravě, Inspirativní divadelní představení storytellingu na přehlídce Arénka 2009 v Ostravě Porubě, Představení a dílny národní přehlídky dětského divadla Dětská scéna 2011 ve Svitavách

Skip to content