Pěvecké oddělení

Vyučující

nic

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

Krpel Vojtěch, DiS. (vedoucí pěveckého oddělení)

vyučuje: sólový zpěv, hru na kytaru, hru na akustickou kytaru

e-mail: krpel.v@zusbm.cz

Ďurovková Monika, DiS. (MD)

vyučuje: sólový zpěv, sborový zpěv

e-mail: durovkova.m@zusbm.cz

Mgr. Ferková Pavlína

vyučuje: přípravnou hudební výchovu a hudební nauku (ZŠ Frýdecká a ZŠ Třanovice), sborový zpěv – přípravný pěvecký sbor Petrklíček a sólový zpěv

e-mail: ferkova.p@zusbm.cz

MgA. Gaidošová Ida

Absolvovala obor sólový zpěv ve třídě profesorky Tatiany Teslii na Fakultě umění Ostravské univerzity. Působí také ve Sboru opery Národního divadla moravskoslezského v Ostravě. Spolupracuje s Moravským komorním sborem, Canticum Ostrava a Czech Ensemble Baroque Choir.

vyučuje: sólový zpěv, sborový zpěv – pěvecký sbor Meandry

e-mail: gaidosova.i@zusbm.cz

Gajanová Zuzana, Dis. art.

vyučuje: sólový zpěv, sborový zpěv – pěvecký sbor Bel Canto

e-mail: gajanova.z@zusbm.cz

Honsová Oldřiška

Absolvovala I. stupeň ve hře na klavír u paní učitelky Danuše Klukové a sólový zpěv u paní učitelky Zdeňky Hartelové na Základní umělecké škole Bohuslava Martinů. Vystudovala obor sólový zpěv ve třídě Mgr. Márie Adamíkové, obor hra na klavír ve třídě Mgr. Hany Kundrátové, Mgr. Milady Šlachtové a Mgr. Pavla Motlocha na Janáčkově konzervatoři v Ostravě. Absolvovala kurz klavírní pedagogiky a hry na klavír Metodického centra při Janáčkově akademii múzických umění v Brně pod vedením doc. Aleny Vlasákové. Soukromým studiem zpěvu se vzdělává na Mezinárodních pěveckých kurzech u tenoristy Antonia Carangela v Zábřehu a Barokních kurzech na Církevní konzervatoři Německého řádu v Opavě. Účastnila se klavírních kurzů v Týně nad Vltavou pod vedením mezinárodně uznávaných pianistů jako Avo Kouydjian (Rakousko), Pierre Jasmin (Kanada), Marina Primachenko (Francie), Ivan Klánský (ČR), Milan Langer (ČR) a Monika Tugenliebová (ČR). Dále se vzdělává na Klavírních ateliérech v Karviné. Je členkou hudebního seskupení Porta Benefica a sólistkou Hornické kapely.

vyučuje: sólový zpěv, sborový zpěv – pěvecký sbor Meandry, hru na klavír (korepetitorka)

e-mail: honsova.o@zusbm.cz

Mgr. Klímová Jana (MD)

vyučuje: sólový zpěv, sborový zpěv – přípravný pěvecký sbor Petrklíček, hru na klavír, přípravnou hudební výchovu a  hudební nauku

e-mail: klimova.j@zusbm.cz

Mgr. Matušínská Karin (koordinátor na ZŠ Třanovice)

Absolvovala obor sólový zpěv ve třídě Mgr. Evy Ježíkové na Církevní konzervatoři v Kroměříži. Je absolventkou Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Působí v pěveckém seskupení Kvintet z Třanovic při Slezské církvi evangelické augsburského vyznání.

vyučuje: sólový zpěv, sborový zpěv – pěvecký sbor Sirény

e-mail: matusinska.k@zusbm.cz

MgA. Nitschmann Vlastimil

vyučuje: sólový zpěv, sborový zpěv – pěvecký sbor Petrklíč

e-mail: nitschmann.v@zusbm.cz

O nás

Studijní zaměření: Sólový zpěv

Pěvecké oddělení Základní umělecké školy Bohuslava Martinů se zaměřuje na práci s hlasem. Během výuky sólového zpěvu žák získá základy pěvecké techniky a osvojí si správné návyky v klasickém i populárním zpěvu za pomocí profesionální zvukové aparatury. Během studia si žák svým pěveckým vývojem vytváří kladný vztah k hudbě a umění obecně, ale především mu výuka přináší radost ze zpěvu samotného. Nabyté zkušenosti mnozí dále využívají při studiu na konzervatořích a vysokých školách uměleckého či pedagogického zaměření. Součástí výuky je také účast v některém z šesti sborů (Bel Canto, Meandry, Petrklíč, Petrklíček, Sirény, Studánka), které na škole působí a s nimiž se žáci účastní koncertů, soutěží i výjezdů do zahraničí.

Studijní zaměření: Sborový zpěv

Posláním sborového zpěvu je umožnit žákům vnímat a zažít vícehlasou pěveckou průpravu, seznámit je se sborovou tvorbou a interpretovat díla českých i světových skladatelů různých epoch, stylů a žánrů. Stejně jako u sólového zpěvu si žáci během svého studia vytváří kladný vztah k hudbě a umění obecně. Pokud jsi nesmělý, rád zpíváš, ale bojíš se sólového vystoupení, sborový zpěv je pro tebe ideální. Najdeš zde mnoho kamarádů, vytvoříš si správné pěvecké návyky, zazpíváš si na různých koncertech, soutěžích, ale můžeš se účastnit i výjezdů do zahraničí. Působením v některém z našich šesti sborů (Bel canto, Meandry, Petrklíč, Petrklíček, Sirény, Studánka) třeba odbouráš svůj strach a začneš zpívat i sólově – sám za sebe.

Skip to content