Dne 3. 5. 2024 se konala v prostorách ZUŠ B. Martinů Havířov Mezinárodní akordeonová soutěž. Tato soutěž se pořádala ve spolupráci s Akordeonovým sdružením Čech, Moravy a Slezska, z.s. s předsedkyní Dr. Marcelou Kysovou.

Přihlášeno bylo 68 soutěžících z různých koutů Polska, Slovenska a České republiky. Soutěž byla rozdělena do 8 kategorií podle věku účastníků. Úroveň všech soutěžících byla na velmi vysoké úrovni, kdy se představili kromě začínajících hráčů ze základních uměleckých škol také studenti konzervatoří či vysokých uměleckých škol. V porotě usedli významné osobnosti hry na akordeon, jenž měli nelehký úkol, spravedlivě ocenit výkony soutěžících (MgA. Jaromír Zámečník – bývalý celostátní metodik a významný český akordeonista, Dr. Marcin Jabloński – pedagog Akademie Muzyczne Katowice Polsko, Mgr. Josef Hřebík profesor a vedoucí akordeonového oddělení Pražské konzervatoře, Mgr. art Ivan Hudec ze Slovenska – ZUŠ Považská Bystrica, Mgr. Markéta Laštovičková – skladatelka, pedagožka ZUŠ Havlíčkův Brod.)
Jsme velmi pyšní na našeho žáka Jakuba Kelecsényho ze třídy paní učitelky Ludmily Kučerové. Ten se mezi 12 ti soutěžícími ve 3. kategorii prezentoval velmi dobře, a nakonec v silné konkurenci obdržel čestné uznání poroty.
Blahopřejeme všem účastníkům ke skvělým výkonům, děkujeme za krásnou atmosféru při soutěži a inspirativní výkony všech zúčastněných. Děkujeme sponzorům Moravskoslezskému kraji, statutárnímu městu Havířov, firmě Semag, nadaci Život umělce, firmě Delicia, firmě Naty Salon za podporu v podobě krásných cen pro soutěžící a osvěžujících vitaminových drinků, které se během soutěže míchaly nejen pro soutěžící.

Akordeonová soutěž

Skip to content