Oddělení přípravné hudební výchovy a hudební teorie

Vyučující

nic

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

Husníková Vendula (vedoucí oddělení)

Vyučuje: hru na housle, hudební dílničku, přípravnou hudební výchovu, hudební nauku (ul. Sadová, ZŠ Mládežnická)

e-mail: husnikova.v@zusbm.cz

Mgr. Klímová Jana (MD)

vyučuje: přípravnou hudební výchovu a hudební nauku (ul. Sadová a ZŠ Těrlicko), sborový zpěv – přípravný pěvecký sbor Petrklíček, sólový zpěv a hru na klavír

e-mail: klimova.j@zusbm.cz

Krplová Monika, DiS.

vyučuje: přípravnou hudební výchovu a hudební nauku (ZŠ Těrlicko), 

e-mail: krplova.m@zusbm.cz

MgA. Riemer Stanislava (statutární zástupkyně ředitelky, koordinátor na ZŠ Mládežnická, vedoucí oddělení smyčcových nástrojů)

MgA. Riemer Stanislava (statutární zástupkyně ředitelky, koordinátor na ZŠ Mládežnická, vedoucí oddělení smyčcových nástrojů)

Absolvovala obor hra na příčnou flétnu ve třídě MgA. Jiřího Bystroně na Janáčkově konzervatoři v Ostravě. Poté vystudovala obor hra na příčnou flétnu taktéž ve třídě MgA. Jiřího Bystroně na Fakultě umění Ostravské univerzity. Během studia byla členkou flétnového tria, dechového tria a dechového kvarteta. Orchestrální praxi získala hrou ve studentském symfonickém orchestru Janáčkovy konzervatoře.

vyučuje: přípravnou hudební výchovu, hudební nauku (ZŠ Mládežnická), hru na zobcovou a příčnou flétnu

e-mail: riemer.s@zusbm.cz

Mgr. art Soukup Jan

Absolvoval obor hru na fagot ve třídě Mgr. Evalda Bartuska na Janáčkově konzervatoři v Ostravě. Během studií na JKO se věnoval soukromému studiu ve hře fagot na Conservatoire national supérieur de musique et de danse de Paris u prof. Lionela Borda a byl také externím členem operního sboru Národního divadla moravskoslezského. V pátém ročníku JKO nastoupil jako výpomoc na pozici druhého fagotisty Filharmonie Hradce Králové. Během šestého ročníku na JKO založil orchestrální akademii Moravskoslezská Sinfonietta. Navázal bakalářským studiem na Ostravské univerzitě –   Fakultě umění u Doc. Mgr. Zdeňka Fintese. Přes program Erasmus se stal na jeden rok studentem Královské konzervatoře v Bruselu u Doc. Luca Loubryho. Absolvoval magisterské studium na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě u Doc. Romana Mešiny. Je členem rezidenčního orchestru Ostravských dnů – Ostravské bandy. Působil v mnoha symfonických orchestrech jako Česká studentská filharmonie, Janáčkova filharmonie Ostrava, Symfonický dechový orchestr Májovák Karviná, Hama orchestr (Japonsko), Jinju Dabyot Symphony Youth Orchestra (Jižní Korea) a Ostrava New Orchestra. Sólově vystoupil se Štátnou filharmóniou Košice. Hraje na profesionální model fagotu americké značky Fox. Věnuje se také aranžérské činnosti notového materiálu pro symfonické a dechové orchestry.

vyučuje: hudební nauku a přípravu na konzervatoř (ul. Sadová), hru na fagot, hru na zobcovou flétnu a kurzy pro dospělé (sólový zpěv)

e-mail: soukup.j@zusbm.cz

webové stránky:  www.jansoukup.com  www.sinfonietta.cz  www.mahler8.cz

O nás

Stejně jako se v základní škole učíme českou abecedu, abychom uměli číst a psát, znát čísla, abychom uměli počítat, v přípravné hudební výchově a hudební nauce se učíme totéž. Mluvíme zde však hudební abecedou, jíž jsou noty. Pokud chceme hrát na nástroj či zpívat, musíme umět rovněž číst, psát i počítat, avšak v hudební rovině, což není nic jednoduchého a chce to mnoho vlastního úsilí, abychom se tento dorozumívací jazyk naučili.

Hudební nauka je vědou, která vychází z dosavadních zkušeností mnoha umělců a skladatelů a vzniká především z jejich praxe. Neučíme se však pouze teorii, snažíme se v žácích probudit zájem o hudbu a rozvíjet jejich hudební schopnosti v podobě rytmických, pohybových, poslechových či pěveckých cvičeních, ale především se snažíme, aby si vytvořili kladný vztah k hudbě – ať už k té klasické, nebo moderní. I proto je výuka přípravné hudební výchovy a hudební nauky zařazena jako povinný předmět ke studiu všech hudebních nástrojů a zpěvu.

Skip to content