Taneční obor

Vyučující

nic

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

Sejkorová Petra, dipl. um. (vedoucí oboru)

vyučuje: taneční obor

e-mail: sejkorova.p@zusbm.cz

Mgr. Hlubinková Ivana

vyučuje: taneční obor

e-mail: hlubinkova.i@zusbm.cz

O nás

Taneční obor nabízí skvělou možnost, jak aktivně trávit svůj volný čas. Něco nového se naučit a ještě k tomu získat kamarády se stejnými zájmy, protože taneční výuka probíhá formou kolektivního vyučování. Studenti se naučí pro život velmi potřebným hodnotám, jako jsou například snaha, cílevědomost, zodpovědnost vůči sobě i kolektivu. Tanec je umělecký směr, který rozvíjí celou osobnost. Naší snahou je pomoci vychovat aktivního, tvořivého a vnímavé člověka.

V prvních letech studia se zaměřujeme hlavně na správné pohybové návyky, které každý ocení i v běžném životě. Zaměřujeme se na vnímání hudby, která je nejen kulisou, ale nezbytnou a inspirativní součástí tance. Později se žáci začínají aktivněji podílet na výuce. Tvoří si vlastní choreografie, spolupracují na výběru témat, hudby i kostýmů. Snahou je rozvíjet jejich celkové estetické cítění.

Během studia se seznámíte s různými druhy tance, ať už s našimi pedagogy, nebo formou workshopů s pedagogy jiných tanečních stylů. Hlavně se ovšem zaměřujeme na výuku scénického tance a techniky contemporary.

Vyučujeme také Dance aerobik, který vznikl na základech tance, sportovní a moderní gymnastiky, čímž se svou rozmanitostí stal velice přitažlivým. Během studia se studenti naučí různým „podoborům“ aerobiku. Sportovnímu aerobiku, fitness a show. Jedná se o výkonnostně rozlišné pohybové aktivity, takže dochází k přirozenému roztřídění žáků, kdy se každý věnuje tomu, co umí dobře a co je mu blízké.

Žáci prezentují své získané dovednosti například při předtančeních na plesech, nebo jiných akcích, na které jsme zváni. Během roku se staršími žáky také účastníme soutěží.

Našim cílem je absolvent, který je schopen chápat taneční umění jako celek a orientovat se v jeho formách a žánrech.  Absolvent zvládající pohyb nejen estetický, ale i pohyb zdravý. Doplňkovým bonusem jsou získaná přátelství a vzpomínky na spolužáky a pedagogy.

Skip to content