Zajímavosti

Vernisáž prací žáků Dagmar Štefkové, akad. mal.

Vernisáž Štefková

Pěvecký sbor Sirény

Vánoční pozdrav zasílá pěvecký sbor Sirény z Třanovic pod vedením Mgr. Karin Matušínské. 

Potravinová sbírka

Poděkování

Adventní koncert 2021 online

Videozáznam z adventního koncertu bez diváků můžete zhlédnout zde: https://www.youtube.com/watch?v=mMpI70hKsU8

 

Mikulášský koncert 2021 ONLINE

Záznam z natočeného mikulášského koncertu bez diváků můžete v klidu zhlédnout a vychutnat prostřednictvím odkazu na kanál Youtube zde: https://www.youtube.com/watch?v=eUtzFJs5uNY

Taneční soustředění 2021

Žákyně taneční třídy paní učitelky Petry Sejkorové se společně rozjely strávit začátek adventní doby intenzivním soustředěním do Karlova pod Pradědem. Výlet si náramně užily, obohatilo je novými zážitky a přispělo ke stmelení kolektivu. Taneční soustředění bylo uskutečněno za finanční dotace statutárního města Havířov. Pro představu, jak cvičení v prodlouženém víkendu probíhalo, můžete zhlédnout na videu: Taneční soustřednění

Javorové kvinteto 2021

Poslechněte si skladbu Tollite Hostias z Vánočního oratoria Camille Saint-Saënse v nevšedním seskupení pěti fagotů z “šikmého kostela” sv. Petra z Alkantary! Javorové kvinteto  pod vedením Mag. art. Jana Soukupa ve spolupráci se Symfonickým dechovým orchestrem Májovák Karviná v obsazení: Jan Čurda (1. fagot), Miroslava Hrubá (2. fagot), Matyáš Hons (3. fagot), Jan Peichl (4. fagot), Jan Soukup (kontrafagot), Petr Podraza (tympány), Benedikt Holčák (zvony)

Odkaz zde: https://www.youtube.com/watch?v=7APzuv6luQE

 

 

Vítání Vánoc s LDO

Pozdrav z literárně-dramatického oboru pro zpestření adventu nebo též pro nedočkavé, kteří se již nemohou dočkat Vánoc! Odkaz zde: https://www.youtube.com/watch?v=ixF4r31DRQA

Koncert Mladé talenty s Janáčkovou filharmonií Ostrava

Dne 25. srpna 2021 se uskutečnil v rámci VIII. ročníku festivalu MÚZIÁDA 2021 koncert mladých a nadějných talentů ve spolupráci s Janáčkovou filharmonií Ostrava pod taktovkou Marka Šedivého. Na tomto koncertě se předvedla v roli sólistky Johana Žofie Muchová z pěvecké třídy Oldřišky Honsové a k notovému pultu prvních houslí usedla odvážně Adéla Pilariková z houslové třídy Marty Bystroňové. Úpravu písně „Sváděla basa pikolu“ do orchestrální podoby provedl Jan Soukup. Děkujeme a hrdě blahopřejeme mladým umělkyním i pedagogům!

 

MÚZIÁDA MÚZIÁDA MÚZIÁDA MÚZIÁDA MÚZIÁDA MÚZIÁDA
Výtvarný plenér Morávka 2021

O slunečném listopadovém víkendu (12.-14. 11.) se rozjeli žáci výtvarného oddělení se svými vyučujícími (Bc. Lucie Klezla, Aleš Rabenseifner, akad. mal.) na Morávku tvořit fotografie a malbu v přírodě. Po oba dny vládla dobrá nálada. Plenér byl uskutečněn za finanční dotace statutárního města Havířov. Výtvory z plenéru si můžete prohlédnout na facebookových stránkách: https://www.facebook.com/V%C3%BDtvarn%C3%BD-obor-ZU%C5%A0-Bohuslava-Martin%C5%AF-Hav%C3%AD%C5%99ov-1640161232908261 nebo přímo v Galerii naší pobočky na ul. A. Jiráska.

 

NAŠE TABLO ABSOLVENTŮ V PRIMA PEKÁRNĚ HAVÍŘOV
TABLO ABSOLVENTŮ
PRVNÍ TÓNY NA NOVÝ KLAVÍR PETROF

Srdečně Vás zveme k poslechu tónů na nový klavír Petrof, jež jsme dostali darem.

Koncert žáků

Koncert pedagogů

 

ONLINE KONCERT

 

Vaše ZUŠ

POZVÁNKA NA VÝSTAVU ABSOLVENTŮ
POZVÁNKA
TŘÍDNÍ KONCERT ŽÁKŮ PANÍ UČITELKY Mgr. Karin Matušínské
Srdečně Vás zveme k poslechu třídního koncertu žáků paní učitelky Mgr. Karin Matušínské.
Odkaz naleznete ZDE
Vaše ZUŠ
POŠLI TO DÁL
Zapojili jsme se do celostátní přehlídky Pošli to dál. V rámci této přehlídky se budou udílet i ceny diváků, kteří mohou hlasovat tím, že označí na YouTubovém profilu jejich oblíbené video tlačítkem “To se mi líbí”. Diváci mohou tímto způsobem hlasovat do neděle 30. 5. 2021, poté hlasy sečteme a video s nejvíce “lajky” z každého oboru dostane cenu diváka.
Odkaz naleznete ZDE
Děkujeme za Váš hlas.
Vaše ZUŠ
POZVÁNKA KE ZHLÉDNUTÍ ABSOLVENTSKÝCH KONCERTŮ
Srdečně Vás zveme k poslechu absolventských koncertů v letošním školním roce 2020/2021. Všem absolventům a jejich pedagogům gratulujeme!
 
Odkaz naleznete ZDE
Vaše ZUŠ
Výstava BcA. Lucie Klezla
Výstava
Absolventské video Tanečního a Literárně-dramatického oboru

Srdečně Vás zveme ke zhlédnutí absolventského videa TO a LDO.

Odkaz naleznete ZDE

Vaše ZUŠ

TŘÍDNÍ KONCERT ŽÁKŮ PANÍ UČITELKY ING. KRISTÝNY LIBOSKOVÉ
Odkaz naleznete ZDE
Přejeme Vám příjemný poslech 🙂
Vaše ZUŠ
Havířovský Mapík
Naší žáci se zúčastnili projektové výtvarné soutěže o nejlepší komiksovou tvorbu s názvem S MAPíkem historií Havířova. Nejlepší komiks byl vybrán od žačky Nikol Pomahačové (vyučující pedagog BcA. Lucie Klezla). Všem žákům bychom chtěli moc poděkovat o spolupráci s tak náročným tématem. Všechny komiksy jsou nápadité a moc povedené.
Vaše ZUŠ
Virtuální výstava žáků paní učitelky Marie Oczkové a Aleše Rabenseifnera, ak. mal.

Odkaz naleznete ZDE

TŘÍDNÍ KONCERT ŽÁKŮ PANÍ UČITELKY Dariny Sedlářové a Květuše Pokorné
Srdečně Vás zveme na třídní koncert žáků paní učitelky Dariny Sedlářové a Květuše Pokorné. Koncert je rozdělen na čtyři části.
Vaše ZUŠ
Virtuální výstava žáků paní učitelky Dagmar Štefkové, ak. mal.
Odkaz naleznete ZDE

Virtuální výstava žáků

 

Pozvánka na koncerty žáků s rodiči
Srdečně Vás zveme k poslechu koncertů žáků s rodiči (klikněte prosím na obrázek)

Pozvánka

Pozvánka

ÓDA NA RADOST
ÚČASTNILI JSME SE ZAJÍMAVÉHO PROJEKTU – ÓDA NA RADOST
odkaz naleznete ZDE
Děti ZUŠ a dalších souborů České a Slovenské republiky natočily upravenou verzi melodie Ódy na radost v domácích podmínkách v rámci vládních opatření.
Participovalo 130 dětí a 15 ředitelů ZUŠ.
Vaše ZUŠ
ZÍSKALI JSME NOVÉ PIANINO
Díky celé řadě drobných dárců a za přispění několika významných dárců se nám podařilo završit cílovou částku 219 000 Kč ve veřejné sbírce Piana do škol. Rádi bychom velice poděkovali našim pedagogům, žákům, rodičům, široké veřejnosti a anonymním dárcům, kteří nám na nový nástroj přispěli. Nástroj je umístěn v Galerii školy.
Vaše ZUŠ
PIANINO PIANINO PIANINO PIANINO
JARNÍ POZDRAV ŽÁKŮ TANEČNÍHO OBORU

Odkaz na Jarní pozdrav našich žáků ZDE

nové logo zuš k 65 výročí

Naše škola slaví v letošním roce 65 let. Oslovili jsme naše pedagogy výtvarného oboru, kteří zadali svým žákům vytvořit logo k výročí. Bylo vybráno pět nejpovedenějších návrhů, o kterých hlasoval celý pedagogický sbor. Následně bylo vybráno logo naší žákyně Jany Marie Muchové (tř. uč. Aleš Rabenseifner). Výroční koncert je naplánován na 16. listopadu 2021.

nové logo zuš k 65 výročí

FESTIVAL GRADUS AD PARNASSUM

V lednu 2021, v obvyklou dobu pololetních prázdnin, měli žáci naší ZUŠ Bohuslava Martinů možnost se pošesté účastnit festivalu Gradus ad Parnassum, který je pořádaný Fakultou umění OU v Ostravě. Tento festival je zaměřen na klavírní literaturu českých autorů. Letošní ročník byl věnován dílu Eduarda Douši, který v létě oslaví významné životní jubileum. Skladby z jeho dílny, ve kterých se mísí prvky starších stylů s jazzovými prvky a filmovou hudbou, jsou díky lákavým názvům velmi populární právě mezi dětmi. Na interpretačním semináři pod vedením Ivo Kahánka zaznělo na dvacet Doušových skladeb v podání 13 klavíristů ZUŠ z celého Moravskoslezského kraje. Seminář byl nahrán a nyní slouží jako výukový materiál pro studenty ostravské univerzity, pedagogy ZUŠ a konzervatoří.

Se žákem Š. Novotným (tř. uč. Oldřiška Honsová) pracoval lektor na dvou kusech č. 5 a 8 z cyklu „Studie II.“  a s žačkou T. Šplíchalovou (tř. uč. Jarmila Paclová) na třívěté skladbě „Sonatina Vojtatina“. Do interpretačního semináře se pravidelně zapojují studenti katedry klávesových nástrojů OU. Mladí pianisté ocenili zvláště v době distančně vedené výuky kontakt s mistrovským koncertním nástrojem firmy Steinway & Sons. Ačkoliv program letošního ročníku navzdory epidemiologické situaci nemohl být realizován v plném rozsahu, byl i přesto unikátním zpestřením a motivačním impulzem pro žáky ZUŠ a jejich pedagogy.

J. Paclová a O. Honsová

FESTIVAL GRADUS AD PARNASSUM

 

OCENĚNÍ PANA UČITELE ANDREJE LEHOTSKÉHO, DIS. ART. A KOMORNÍHO SOUBORU TRIJKO
S radostí Vám oznamujeme, že náš pan učitel Andrej Lehotský, DiS. art. byl oceněn Statutárním městem Havířov – Pedagogický pracovník školy a školského zařízení. Další ocenění získal komorní soubor Trijko – Jan Františák, Valérie Gajanová – housle a Štepán Novotný – klavír (um. vedoucí Marta Bystroňová) v kategorii Kolektiv základní školy, víceletého gymnázia. Gratulujeme!
ocenění MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE paní učitelce LUDMILE KUČEROVÉ
Naše paní učitelka Ludmila Kučerová obdržela ocenění našeho zřizovatele, Moravskoslezského kraje za dlouhodobou tvůrčí pedagogickou činnost. Paní učitelce velmi gratulujeme!
1 2 3 4 5 6 7  8910
NOVOROČNÍ POZDRAV

Odkaz na Novoroční pozdrav našich žáků ZDE

Nic
ocenění města havířov paní učitelce ludmile porubové
Naše paní učitelka Ludmila Porubová obdržela cenu Statutárního města Havířov v kategorii “Pedagogický pracovník školy a školského zařízení” v rámci Dne učitelů 2020. Paní učitelka působí ve školství neuvěřitelných 60 let.
Ocenění
krajská potravinová sbírka 2020
I v těžkých chvílích jako je tato, jsme rádi, že naše společná sbírka pomůže tam, kde je to nejvíce potřeba. Děkujeme naší koordinátorce, paní učitelce Mgr. Janě Horské všem zaměstnancům naší školy, kteří pomohli. Vaše ZUŠ
krajská potravinová sbírka 2020
talent města havířova

S radostí Vám oznamujeme, že Zastupitelstvo města Havířova rozhodlo o udělení ocenění “Talent” žákyním naší školy Johaně Žofii Muchové (tř. uč. Oldřiška Honsová), Kristině Oravčíkové (tř. uč. Zuzana Gajanová) a Adéle Pilarikové (tř. uč. Marta Bystroňová). Slavnostní večer se uskuteční 26. listopadu 2020 v 17:00 hodin v sále Kulturního domu Leoše Janáčka.

Gratulujeme!

 

Vaše ZUŠ

17. ročník soutěže "Svět očima dětí"

Gratulujeme žákyním Nikole Pomahačové (tř. uč. BcA. Lucie Klezla) a Valentině Matoulek (tř. uč. Dagmar Štefková, ak. mal.) , jejichž výtvarné práce ocenila komise odboru tisku a public relations Ministerstva vnitra ČR.

Skip to content